Ukraińcy zapłacili w tym roku 4,9 mld UAH podatku od nieruchomości

Ukraińcy zapłacili w tym roku 4,9 mld UAH podatku od nieruchomości

Ukrinform
W okresie styczeń-kwiecień 2026 r. właściciele nieruchomości zapłacili do budżetów lokalnych 4,9 mld UAH podatku od nieruchomości, co stanowi wzrost o 14,5% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Poinformowała o tym służba prasowa Państwowej Służby Podatkowej Ukrainy, donosi Ukrinform.

„W ciągu pierwszych czterech miesięcy 2026 r. do budżetów lokalnych wpłynęło 4,9 mld UAH podatku od nieruchomości, innych niż grunty. Jest to wzrost o 14,5% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku” – czytamy w raporcie.

Największy wkład w zasilenie budżetów lokalnych wnieśli właściciele nieruchomości z megamiast i regionów przemysłowych: Kijów – 1,05 mld UAH; obwód kijowski – 547,3 mln UAH; obwód dniepropietrowski – 490 mln UAH; Obwód lwowski – 487,0 mln UAH.

Jak donosił Ukrinform, w okresie styczeń-kwiecień 2026 r. podatnicy przekazali do budżetów lokalnych ponad 180,6 mld UAH, czyli o 15,5% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

Podmiot z zakresu mediów internetowych; identyfikator nośnika – R40-01421.

© 2015-2026 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-