Narodowy Bank oczekuje, że w przyszłym roku Ukraina otrzyma 25 miliardów dolarów międzynarodowej pomocy

Narodowy Bank oczekuje, że w przyszłym roku Ukraina otrzyma 25 miliardów dolarów międzynarodowej pomocy

Ukrinform
Narodowy Bank Ukrainy przewiduje, że w przyszłym roku Ukraina otrzyma 25 miliardów dolarów zewnętrznego finansowania, co powinno być wystarczające do pokrycia potrzeb budżetowych.

O tym na briefingu poinformował wiceprezes Narodowego Banku Ukrainy Serhij Nikołajczuk, jak donosi korespondent Ukrinformu.

"Na dziś nasz podstawowy scenariusz zakłada, że w przyszłym roku otrzymamy 25 miliardów dolarów zewnętrznego finansowania. Uwzględniając potencjał rynku wewnętrznego, będzie to wystarczające, aby pokryć potrzeby budżetowe," powiedział Nikołajczuk.

Dodał, że ten scenariusz regulatora opiera się na założeniu, że możliwości rządu do pokrywania potrzeb własnymi zasobami będą stopniowo rosły.

Jak informowano, od początku pełnoskalowej inwazji międzynarodowa pomoc wyniosła 85,4 miliarda dolarów USA, a środki pozyskane z emisji obligacji skarbowych przekroczyły 28 miliardów dolarów USA.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-