Ukraina w czerwcu może otrzymać 4,1 miliarda dolarów od MFW i Unii Europejskiej - Pyszny

Ukraina w czerwcu może otrzymać 4,1 miliarda dolarów od MFW i Unii Europejskiej - Pyszny

Ukrinform
Narodowy Bank Ukrainy przewiduje, że Ukraina w bieżącym miesiącu otrzyma 2,2 miliarda dolarów od Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz 1,9 miliarda euro od Unii Europejskiej.

O tym na briefingu poinformował prezes Narodowego Banku Ukrainy Andrij Pyszny, jak donosi korespondent Ukrinformu.

"W najbliższych tygodniach oczekuje się aktywizacji napływu pomocy zewnętrznej. W szczególności osiągnięto już porozumienie na poziomie personelu w ramach czwartego przeglądu programu rozszerzonego finansowania, więc w bieżącym miesiącu oczekuje się napływu 2,2 miliarda dolarów USA od MFW dodatkowo do 1,9 miliarda euro od UE" - powiedział Pyszny.

Przypomniał, że potrzeby budżetowe w maju i pierwszej połowie czerwca w dużej mierze finansowano z funduszy otrzymanych od międzynarodowych partnerów w poprzednich miesiącach.

Jak informowano, od początku pełnoskalowej inwazji międzynarodowa pomoc wyniosła 85,4 miliarda dolarów USA, a środki pozyskane z emisji obligacji skarbowych przekroczyły 28 miliardów dolarów USA.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-