Ukraina podpisała memorandum ze Światowym Bankiem dotyczące poprawy rynku mieszkaniowego

Ukraina podpisała memorandum ze Światowym Bankiem dotyczące poprawy rynku mieszkaniowego

wideo
Ukrinform
Premier Denys Szmyhal, wiceprezes Światowego Banku Antonella Bassani oraz wiceprezes Międzynarodowej Korporacji Finansowej Alfonso García Mora podpisali memorandum o wsparciu w poprawie rynku mieszkaniowego.

O tym poinformował szef rządu na Telegramie, przekazuje Ukrinform.

„Światowy Bank będzie wspierał sektor publiczny i prywatny w poprawie rynku mieszkaniowego na Ukrainie. Odpowiednie memorandum podpisano dzisiaj”, poinformował Szmyhal.

Według niego, Światowy Bank będzie wspierał uproszczenie regulacji dla rozpoczęcia nowej budowy oraz poprawę ochrony obywateli kupujących nieruchomości.

„Naszym zadaniem jest nie tylko odbudowa uszkodzonego i zniszczonego mieszkalnictwa, ale także modernizacja ogólnej polityki mieszkaniowej zgodnie ze standardami UE”, podkreślił Premier.

Ponadto, według niego, Ukraina będzie współpracować ze Światowym Bankiem nad stworzeniem bodźców dla banków prywatnych do udzielania dostępnych kredytów rodzinom ukraińskim, aby coraz więcej rodzin mogło kupować mieszkania.

Jak informowano, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju przeznaczy Ukrainie 300 mln euro, co pomoże zapewnić stabilne i nieprzerwane dostawy energii elektrycznej.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-