Ukraina otrzyma od EBOiR 300 milionów euro na wsparcie energetyki - Szmyhal

Ukraina otrzyma od EBOiR 300 milionów euro na wsparcie energetyki - Szmyhal

Ukrinform
Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju przekaże Ukrainie 300 milionów euro, co pomoże zapewnić stabilne i nieprzerwane dostawy energii elektrycznej.

Poinformował o tym Premier Ukrainy Denys Szmyhal na Telegramie.

„EBOiR gromadzi 300 milionów euro na wsparcie ukraińskiego sektora energetycznego, który cierpi na skutek rosyjskich ataków. Odpowiednie memorandum podpisaliśmy dziś z prezes banku Odile Renaud-Basso” - zaznaczył Szmyhal.

Środki zostaną przekazane państwowym firmom energetycznym na odbudowę mocy wytwórczych i infrastruktury, a także na budowę nowej zdecentralizowanej sieci generacji.

Według niego, „to wsparcie pomoże w realizacji naszego celu - zapewnienia stabilnych i nieprzerwanych dostaw energii elektrycznej na całym terytorium Ukrainy”.

Szmyhal podziękował partnerom oraz osobiście Renaud-Basso za wkład w walkę Ukrainy, a także przypomniał, że od początku pełnoskalowej inwazji rosyjskiej EBOiR udzielił Ukrainie łącznie 4 miliardów euro finansowania.

Jak poinformował Ukrinform, Islandia przekaże drugi wkład do Funduszu Wsparcia Energetycznego Ukrainy w wysokości 667 tys. euro.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-