Polscy rolnicy odnowili blokadę ciężarówek na przejściu Rawa-Ruska – Hrebenne

Polscy rolnicy odnowili blokadę ciężarówek na przejściu Rawa-Ruska – Hrebenne

Ukrinform
Rankiem 4 czerwca polscy rolnicy zablokowali ruch ciężarówek na przejściu Rawa-Ruska – Hrebenne.

Poinformowano o tym korespondenta Ukrinform w służbie prasowej Państwowa Służba Graniczna Ukrainy.

„4 czerwca od godziny 11:00 polscy rolnicy zablokowali strefę ładunkową na punkcie kontrolnym „Rawa-Ruska – Hrebenne”. W związku z tym należy spodziewać się całkowitego wstrzymania ruchu ciężarówek wyjeżdżających z Ukrainy” – podała służba prasowa.

Blokada ma potrwać do drugiej połowy 6 czerwca.

Jak informowaliśmy wcześniej, Państwowa Służba Celna poinformowała, że ​​w czasie blokady odcinka towarowego na przejściu granicznym Rawa-Ruska – Hrebenne w kierunku wjazdu na Ukrainę strona polska wpuści nie więcej niż 24 ciężarówki dziennie (dwa uruchomienia 12 samochodów każdy) i do 4 samochodów na godzinę z ładunkiem humanitarnym. Przejazd pozostałych kategorii pojazdów w obu kierunkach będzie realizowany w sposób ciągły.

Granica polsko-ukraińska jest blokowana przez przewoźników od listopada ubiegłego roku, a od lutego tego roku przez polskich rolników.

29 kwietnia polscy rolnicy całkowicie przestali blokować granicę z Ukrainą.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-