W dwóch elektrociepłowniach DTEK zostały uszkodzone urządzenia w wyniku rosyjskich ataków

W dwóch elektrociepłowniach DTEK zostały uszkodzone urządzenia w wyniku rosyjskich ataków

Ukrinform
W dwóch elektrociepłowniach DTEK w wyniku rosyjskich ataków 1 czerwca poważnie uszkodzone zostały urządzenia.

Jak przekazuje Ukrinform, DTEK poinformował o tym na Telegramie.

Energetycy pracują nad usuwaniem skutków ataku.

To już szósty masowy atak na elektrociepłownie DTEK w ciągu ostatnich 2,5 miesiąca.

Od początku pełnoskalowej inwazji elektrociepłownie DTEK były ostrzelane ponad 180 razy. W tym okresie w wyniku ostrzałów na stacjach 51 pracowników zostało rannych, trzech energetyków zginęło, podkreślono w DTEK.

Jak poinformowała na Facebooku NAK "Ukrenergo", rano 1 czerwca Rosjanie przeprowadzili nowy atak na obiekty energetyczne Ukrainy. Od marca jest to już szósty masowy złożony atak rakietowo-dronowy na cywilną infrastrukturę energetyczną.

Są uszkodzenia urządzeń na obiektach w obwodach: zaporoskim, dniepropietrowskim, donieckim, kirowohradzkim i iwanofrankowskim.

Prace awaryjne i naprawcze rozpoczną się po uzyskaniu zgody Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, podkreślono w Ukrenergo.

Jak przekazywał Ukrinform, Siły Obronne Ukrainy 1 czerwca zestrzeliły 35 rosyjskich rakiet manewrujących i 46 dronów uderzeniowych typu Szached-131/136.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-