Szmyhal: MFW i Ukraina uzgodniły czwarty przegląd programu rozszerzonego finansowania

Szmyhal: MFW i Ukraina uzgodniły czwarty przegląd programu rozszerzonego finansowania

Ukrinform
Ukraina i Międzynarodowy Fundusz Walutowy na poziomie ekspertów uzgodniły czwarty przegląd programu Mechanizmu Rozszerzonego Finansowania (EFF) o wartości 15,6 miliarda dolarów. Dzięki temu w najbliższych tygodniach Ukraina otrzyma 2,2 miliarda dolarów.

O tym poinformował premier Ukrainy Denys Szmyhal na Telegramie, przekazuje Ukrinform.

„Ukraina i MFW na poziomie ekspertów uzgodniły czwarty przegląd programu Mechanizmu Rozszerzonego Finansowania (EFF) o wartości 15,6 miliarda dolarów” – poinformował.

Szef rządu zaznaczył, że wcześniej Ukraina w żadnym programie MFW nie doszła do czwartego przeglądu.

Według niego, dzisiejsze uzgodnienia są dowodem na zaangażowanie Ukrainy w reformy i zmiany.

„Ukraina spełniła wszystkie kryteria ilościowe i strukturalne do czwartego przeglądu. Po zatwierdzeniu przez Radę Wykonawczą MFW, co powinno nastąpić w najbliższych tygodniach, Ukraina otrzyma 2,2 miliarda dolarów” – podkreślił urzędnik.

Szmyhal podkreślił, że fundusze partnerów pomagają rządowi państwa finansować wszystkie kluczowe wydatki budżetu w pełnym zakresie i kierować wewnętrzne zasoby na obronę kraju.

„Dziękuję MFW za ważne wsparcie” – podsumował premier.

Jak wcześniej informowano, do budżetu państwa Ukrainy wpłynęły już cztery transze w ramach programu MFW EFF o łącznej wartości około 5,4 miliarda dolarów.

Program MFW dla Ukrainy w ramach Mechanizmu Rozszerzonego Finansowania (EFF) został zatwierdzony przez Fundusz 31 marca 2023 roku. Jest on przewidziany na cztery lata i zakłada przyznanie Ukrainie łącznie 15,6 miliarda dolarów.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-