Ukraina pozyska dodatkowe prawie 7,9 miliarda dolarów wsparcia gospodarczego od USA - Szmyhal

Ukraina pozyska dodatkowe prawie 7,9 miliarda dolarów wsparcia gospodarczego od USA - Szmyhal

Ukrinform
Rząd zatwierdził projekt umowy z USA, który umożliwi Ukrainie uzyskanie niemal 7,9 mld USD wsparcia finansowo-gospodarczego.

Premier Denis Szmyhal powiedział o tym podczas posiedzenia rządu, informuje Ukrinform.

"Dzisiaj zatwierdzamy projekt umowy między Ukrainą a USA, który umożliwi Ukrainie uzyskanie niemal 7,9 miliarda dolarów wsparcia finansowo-gospodarczego. Są to środki w ramach nowego pakietu pomocy amerykańskiej, które zostaną przekazane do budżetu Ukrainy" - powiedział szef rządu.

Zaznaczył, że rząd również zatwierdził decyzję dotyczącą pozyskania do 100 mln euro od Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Środki te zostaną przeznaczone na kredytowanie małych i średnich przedsiębiorstw.

Premier przypomniał, że w tym roku Ukraina już otrzymała 11,8 mld dolarów międzynarodowej pomocy finansowej. Są to między innymi środki MFW, środki UE w ramach programu Ukraine Facility, środki innych partnerów: Japonii, Kanady, Wielkiej Brytanii.

Jak podawał Ukrinform, minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Berbock w poniedziałek podczas spotkania z kolegami z UE w Brukseli ogłosiła plany Niemiec dotyczące przekazania dodatkowych 60 milionów euro na pomoc humanitarną dla Ukrainy.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-