Pomoc „energetyczna” ze Szwecji zostanie rozdzielona pomiędzy cztery regiony

Pomoc „energetyczna” ze Szwecji zostanie rozdzielona pomiędzy cztery regiony

Ukrinform
Nowy pakiet pomocy dla ukraińskiego sektora energetycznego, zatwierdzony przez szwedzki rząd, zostanie rozdzielony pomiędzy obiekty energetyczne w obwodach charkowskim, odeskim, mikołajowskim i kijowskim.

Jak podaje Ukrinform, poinformowało o tym Ministerstwo Energetyki Ukrainy.

„Koordynatorem pomocy jest Szwedzka Agencja Międzynarodowej Współpracy Rozwojowej (SIDA). Przekazane środki zostaną przeznaczone na dostawę sprzętu energetycznego (generatory, transformatory itp.) oraz odbudowę infrastruktury energetycznej obwodów charkowskiego, odeskiego, mikołajowskiego i kijowskiego” – czytamy w komunikacie.

Należy zauważyć, że od początku rosyjskiej inwazji na pełną skalę Ukraina otrzymała ze Szwecji 122 transporty sprzętu energetycznego o łącznej masie ponad 1357 ton, w szczególności setki generatorów, transformatorów, gazomierzy, kabli elektrycznych i innych sprzęt do prac renowacyjnych i naprawczych.

Ponadto Szwecja wpłaciła już prawie 25,3 mln euro do Funduszu Wsparcia Energetycznego.

Jak informowaliśmy, Szwecja przeznaczy nowy pakiet pomocowy o wartości 650 mln SEK (56,5 mln EUR) na zwiększenie produkcji i zdolności przesyłowych energii elektrycznej na Ukrainie.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-