Niemcy wysłały nową partię pomocy dla ukraińskich koncernów energetycznych

Niemcy wysłały nową partię pomocy dla ukraińskich koncernów energetycznych

zdjęcie
Ukrinform
W ramach ukraińsko-niemieckiego partnerstwa energetycznego ukraińskim pracownikom energetyki przekazano trzy transformatory mocy i sprzęt specjalny.

Jak podaje Ukrinform, poinformowało o tym Ministerstwo Energetyki Ukrainy.

„W ramach ukraińsko-niemieckiego partnerstwa energetycznego przekazana została nowa partia pomocy. Są to trzy wielkogabarytowe transformatory mocy o mocy 40 000 kVA każdy do węzłów sieci dystrybucyjnej elektroenergetycznej oraz 16 jednostek wyposażenia specjalnego” - brzmi wiadomość.

Zaznacza się, że część przekazanego sprzętu dotarła już na Ukrainę. W szczególności Charkovoblenergo otrzymało 4 ciężarówki z dźwigiem manipulatorowym do napraw awaryjnych i głównych w sieciach elektrycznych. Mykolaivoblenergo otrzymał dwa samochody, Ternopiloblenergo - jeden.

Reszta samochodów w najbliższej przyszłości trafi do przedsiębiorstw energetycznych obwodu czerkaskiego, chmielnickiego i zaporoskiego. Do obwodów charkowskiego i mikołajowskiego dotrą także dodatkowe jednostki specjalnego sprzętu.

Pozostały sprzęt, w szczególności transformatory, jest obecnie na etapie dostaw na Ukrainę.

Według Ministerstwa Energii od początku inwazji na pełną skalę Ukraina otrzymała z Niemiec 120 transportów pomocy humanitarnej o łącznej wadze ponad 1670 ton.

Jak informowaliśmy, Szwecja przeznacza nowy pakiet pomocowy o wartości 650 mln SEK (56,5 mln EUR) na zwiększenie generacji i zdolności przesyłowych energii elektrycznej na Ukrainie.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-