Szwecja przyznała nowy pakiet pomocowy dla energetyki Ukrainy

Szwecja przyznała nowy pakiet pomocowy dla energetyki Ukrainy

Ukrinform
Szwecja przeznacza nowy pakiet pomocowy o wartości 650 mln SEK (56,5 mln EUR) na zwiększenie ukraińskich mocy wytwórczych i przesyłowych.

Ambasada Szwecji na Ukrainie informuje o tym na Facebooku – podaje Ukrinform.

Należy zauważyć, że kwota 500 mln SEK (43,5 mln EUR) zostanie sfinansowana z Funduszu Wsparcia Energetycznego Ukrainy Wspólnoty Energetycznej. Kolejne 150 mln SEK (13 mln EUR) zostanie przekazane Ukrainie w ramach Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP).

„Pomoc ta zapewni dostawy energii do obiektów infrastruktury krytycznej i innych instytucji, dzięki czemu ukraińskie szkoły, szpitale, transport, wodociągi i przemysł będą mogły prawidłowo funkcjonować” – napisano w poście.

Jak informowaliśmy, w 2022 roku Wspólnota Energetyczna podjęła decyzję o utworzeniu Funduszu Wsparcia Energetycznego Ukrainy, aby przeciwdziałać skutkom rosyjskiej inwazji.

Zakłada się, że darczyńcami Funduszu będą głównie państwa członkowskie UE, a także międzynarodowe firmy i korporacje.

Skonsolidowane środki zostaną przeznaczone na odbudowę infrastruktury energetycznej, która została uszkodzona lub zniszczona w wyniku działań wojennych na terytorium Ukrainy, zainicjowanych rosyjską agresją militarną.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-