Ukraińskie obligacje rządowe kupowane są przez 25 państw

Ukraińskie obligacje rządowe kupowane są przez 25 państw

Ukrinform
Oprócz Ukrainy krajowe obligacje pożyczkowe rządu skupowane są w 25 innych krajach; najwięcej takich inwestorów jest w Japonii, Niemczech i USA.

Jak podaje Ukrinform, służba prasowa Ministerstwa Finansów poinformowała o tym na Facebooku.

„Najwięcej inwestorów w obligacje rządowe Ukrainy ma Japonia, Niemcy i USA” – czytamy w raporcie.

Ministerstwo informuje, że wraz z rozpoczęciem wojny Federacji Rosyjskiej na pełną skalę z Ukrainą wielu cudzoziemców wyraziło chęć wsparcia naszego kraju poprzez zakup obligacji rządowych. Od września 2023 r. rynek OWDP dla zagranicznych osób fizycznych stał się dostępny zdalnie.

Jak informowaliśmy, od początku inwazji na pełną skalę do budżetu państwa w drodze emisji obligacji rządowych trafiło już ponad 1 bilion hrywien. Obligacje rządowe są w tym okresie drugim co do wielkości źródłem finansowania budżetu państwa.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-