Ministerstwo Finansów przeznaczyło z budżetu 554,7 miliardów hrywien w ciągu czterech miesięcy na obronę

Ministerstwo Finansów przeznaczyło z budżetu 554,7 miliardów hrywien w ciągu czterech miesięcy na obronę

Ukrinform
W okresie styczeń – kwiecień 2024 r. wydatki funduszu ogólnego budżetu państwa na sektor bezpieczeństwa i obronności wyniosły 554,7 mld UAH.

Jak podaje Ukrinform, służba prasowa Ministerstwa Finansów poinformowała o tym na Facebooku.

„Tak, za okres styczeń-kwiecień 2024 r. wydatki funduszu ogólnego budżetu państwa na sektor bezpieczeństwa i obronności wyniosły 554,7 mld hrywien, co stanowi 58,6% ogólnej kwoty wydatków funduszu ogólnego budżetu państwa. W kwietniu było to 146,6 miliarda hrywien” – głosi komunikat

Zaznacza się, że środki te zostały przeznaczone na: wsparcie finansowe personelu wojskowego, szeregowych funkcjonariuszy, policjantów, zakup sprzętu wojskowego/specjalnego, broni, amunicji, wyrobów obronnych, środków ochrony osobistej (hełmy, kamizelki kuloodporne i inny specjalny sprzęt), paliwo – smary, żywność, środki medyczne itp.

Jak podano, w 2023 r. wydatki funduszu ogólnego budżetu państwa na sektor bezpieczeństwa i obronności wyniosły 1843,8 mld UAH.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-