W tym roku Ukraina pozyskała już pomoc międzynarodową o wartości 11,8 miliarda dolarów – Ministerstwo Finansów

W tym roku Ukraina pozyskała już pomoc międzynarodową o wartości 11,8 miliarda dolarów – Ministerstwo Finansów

Ukrinform
Od początku 2024 roku Ukraina przyciągnęła około 11,8 miliarda dolarów z UE, MFW, Japonii, Kanady, Wielkiej Brytanii i Norwegii.

Jak podaje Ukrinform, o tym poinformowała służba prasowa Ministerstwa Finansów.

„Bezprecedensowe wyzwania stojące przed naszym krajem wymagają nie tylko odporności, ale także zdecydowanych i skutecznych działań rządu. W tym kontekście kluczowa jest współpraca z krajami-darczyńcami i międzynarodowymi organizacjami finansowymi. Od lutego 2022 r., dzięki owocnej współpracy z partnerami międzynarodowymi, pozyskano ponad 85,4 mld USD bezpośredniego wsparcia budżetowego. Pozwoliło to rządowi zapewnić priorytetowe wydatki socjalne i humanitarne budżetu państwa, wykorzystując jednocześnie wszystkie zasoby wewnętrzne na rzecz bezpieczeństwa i obronności kraju” – powiedziała wiceminister finansów Ukrainy Olha Zykowa.

Jej zdaniem w pierwszych miesiącach 2024 roku, kiedy zabrakło pomocy zewnętrznej od kluczowych darczyńców, Ukraina dzięki podjętym działaniom pomyślnie przeszła ten okres, utrzymując stabilny system finansowy.

Ponadto, wdrażając reformy w ramach programów współpracy z partnerami międzynarodowymi, Ukraina otwiera drogę do uzyskania niezbędnego finansowania zewnętrznego. Tak więc w 2024 r. z UE, MFW, Japonii, Kanady, Wielkiej Brytanii i Norwegii pobrano już około 11,8 miliarda dolarów amerykańskich.

Jak podaje Ukrinform, wielkość pomocy budżetowej USA od początku rosyjskiej inwazji na pełną skalę wynosi około 23 miliardów dolarów.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-