Akcjonariusze Ukrtatnafty utworzą w spółce niezależną radę nadzorczą

Akcjonariusze Ukrtatnafty utworzą w spółce niezależną radę nadzorczą

Ukrinform
OAO „Naftogaz Ukrainy” i Ministerstwo Obrony rozpoczęły proces tworzenia niezależnej rady nadzorczej PJSC „Ukrtatnafta”.

Jak podaje Ukrinform, poinformowała o tym Grupa Naftogaz.

Należy zauważyć, że odpowiednia decyzja została podjęta na zgromadzeniu akcjonariuszy Ukrtatnafty 21 maja.

„Kontynuujemy systematycznie wdrażanie reformy ładu korporacyjnego we wszystkich kluczowych przedsiębiorstwach, których Naftogaz jest udziałowcem. Wybór niezależnej rady nadzorczej Ukrtatnafty wpłynie na efektywność spółki i zapewni kontrolę nad jej działalnością zgodnie z wymogami OECD” – komentuje. Prezes Zarządu Grupy Naftogaz Oleksij Czernyszow.

Zaznacza się, że niezależni przedstawiciele wybrani w publicznym i przejrzystym konkursie będą stanowić większość w przyszłej radzie nadzorczej. Ponadto w jej skład będą wchodzić przedstawiciele akcjonariuszy.

Procedura wyboru i powoływania zarządu będzie prowadzona zgodnie z Wytycznymi OECD dotyczącymi ładu korporacyjnego w przedsiębiorstwach państwowych.

Jak informowaliśmy, PJSC „Ukrtatnafta” została przeniesiona pod zarząd państwowy w październiku 2022 roku. Naftogaz jest właścicielem 43,05% spółki, reszta akcji została przekazana Ministerstwu Obrony Narodowej.

Ukrtatnafta jest właścicielem rafinerii w Krzemieńczugu, która wielokrotnie była celem rosyjskich ataków.

Aktualności partnerów


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-