Hałuszczenko pokazał Baerbock elektrownię zniszczoną przez rosyjskie rakiety

Hałuszczenko pokazał Baerbock elektrownię zniszczoną przez rosyjskie rakiety

Ukrinform
Minister energii Herman Hałuszczenko pokazał minister spraw zagranicznych Niemiec Annalenie Baerbock jedną z największych elektrowni cieplnych Ukrainy, która została zniszczona w wyniku zmasowanego ataku rakietowego Federacji Rosyjskiej.

O tym informuje DW, podaje Ukrinform.

Podczas jej wizyty w Kijowie Hałuszczenko powiedziała Baerbock, że Federacja Rosyjska uderzyła w stację, gdy Ukrainie brakowało rakiet przeciwlotniczych, w związku z czym zestrzelono tylko sześć z 11 celów.

„Straciliśmy w systemie ponad 8 gigawatów... Mamy ograniczenia w godzinach szczytu w dni powszednie. Możemy zrównoważyć system, ale jest to bardzo trudne... Przygotowujemy się do przyszłej zimy – właśnie to musimy robić” – powiedział reporterom.

Baerbock zauważyła, że „rosyjski terror celowo niszczy infrastrukturę cywilną”.

„Widzieliśmy, że obrona powietrzna pomogła, ale Ukraina nie ma wystarczającej obrony powietrznej, aby chronić infrastrukturę krytyczną. Dlatego apelujemy do partnerów międzynarodowych na całym świecie, że potrzeba więcej środków obrony powietrznej, aby chronić nie tylko duże miasta, ale także infrastrukturę. Widzimy, że nawet w ciepłe wiosenne dni należy zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, ponieważ w ostatnich miesiącach wszystkie elektrownie zostały uszkodzone w wyniku ukierunkowanych ataków” – podkreśliła.

Baerbock przypomniała sobie, jak podczas wizyty w Charkowie podczas 15-stopniowego mrozu zauważyła, że ​​„ludzie zamarzali na śmierć z powodu braku dostaw ciepła”. „Można sobie tylko wyobrazić, co się stanie, jeśli nie uda się uruchomić tych elektrowni cieplnych przed zimą, co będzie to oznaczać dla odbiorców energii elektrycznej i ciepła” – powiedziała Baerbock.

Jak podaje Ukrinform, 21 maja minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock przybyła z wizytą do Kijowa , gdzie planuje przeprowadzić rozmowy ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Dmytro Kulebą oraz szereg innych spotkań.

Zdjęcie: Getty Images


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-