Ponad połowę nowych FOP - ów otworzyły w tym roku kobiety – Opendatabot

Ponad połowę nowych FOP - ów otworzyły w tym roku kobiety – Opendatabot

Ukrinform
W tym roku na Ukrainie kobiety utworzyły ponad 43 000 FOP - ów, co stanowi ponad połowę ogólnej liczby nowo utworzonych FOP w pierwszym kwartale tego roku.

Jak podał Ukrinform, poinformował o tym Opendatabot.

„Według danych EDR w 2024 r. na Ukrainie ponad 43 tysiące FOP założyły kobiety. To ponad połowa całkowitej liczby nowo utworzonych FOP - ów w pierwszym kwartale tego roku” – czytamy w raporcie.

Kobiety FOP - y najczęściej wybierają handel detaliczny (68% kobiet i 32% mężczyzn), świadczenie innych usług indywidualnych (89% kobiet i 11% mężczyzn) oraz usługi informacyjne (63% kobiet i 37% mężczyzn) za ich działalność.

Jednocześnie mężczyźni częściej wybierają programowanie komputerowe (58% mężczyzn i 42% kobiet) oraz handel hurtowy (52% mężczyzn i 48% kobiet).

Jak podaliśmy, na dzień 1 maja 2024 r. liczba zarejestrowanych FOP wynosi 2,03 mln FOP, czyli o 38100 więcej niż na początku roku.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-