Od początku roku Naftogaz uruchomił 7 nowych odwiertów – Szmyhal

Od początku roku Naftogaz uruchomił 7 nowych odwiertów – Szmyhal

Ukrinform
Zadaniem Naftohazu na 2024 rok jest wydobycie około 15 miliardów metrów sześciennych gazu.

Podkreślił to premier Denys Szmyhal na posiedzeniu rządu, przekazuje Ukrinform.

„Zadaniem, które jest również bezpośrednio związane z naszą niezależnością energetyczną i zrównoważonym rozwojem, jest zwiększenie produkcji surowców energetycznych. Przede wszystkim mówimy o wydobyciu gazu” – powiedział.

Szef rządu przypomniał, że w 2023 r. Naftogaz uruchomił 86 nowych odwiertów, a od początku 2024 r. uruchomiono kolejnych 7.

Według niego, w ciągu ostatnich dwóch lat spółka osiągnęła najwyższą produkcję w analogicznym okresie.

„Zadaniem Naftohazu na rok 2024 jest wydobycie około 15 miliardów metrów sześciennych gazu” – podkreślił Szmyhal.

Podziękował wszystkim pracownikom energetyki, którzy pracują 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i z pełnym zaangażowaniem przywracają i wzmacniają nasz system elektroenergetyczny.

„Biorąc pod uwagę złożoność sytuacji, po raz kolejny wzywamy obywateli do oszczędnego korzystania z energii elektrycznej. Powinno to stać się dla nas wszystkich nowym nawykiem i nową normą” – podsumował urzędnik państwowy.

Jak podawał Ukrinform, Rada Ministrów na posiedzeniu podjęła decyzję o przeznaczeniu ponad 1,5 miliarda hrywien na odbudowę i renowację elektrociepłowni Żmijskiej w obwodzie charkowskim i elektrociepłowni  Trypilskiej w obwodzie kijowskim.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-