Autonomia energetyczna: Szmyhal określił zadania dla wszystkich ministerstw

Autonomia energetyczna: Szmyhal określił zadania dla wszystkich ministerstw

wideo
Ukrinform
Zapewnienie autonomii energetycznej, za pomocą generatorów czy paneli słonecznych w placówkach medycznych i ośrodkach pomocy społecznej powinno stać się jednym z głównych zadań każdego ministerstwa w państwie.

Podkreślił to premier Ukrainy Denys Szmyhal podczas posiedzenia rządu, przekazuje Ukrinform.

„Drugim zadaniem jest decentralizacja i zapewnienie niezawodnych dostaw energii dla infrastruktury krytycznej” – zauważył Szmyhal.

Według niego w placówkach medycznych Ukrainy znajduje się obecnie ponad 11 tys. generatorów, a obecność co najmniej jednego generatora w szpitalach z oddziałami stacjonarnymi jest warunkiem zawarcia umowy z Państwową Służbą Zdrowia.

„W ramach wspólnego projektu z Bankiem Światowym instalujemy w placówkach medycznych stacje fotowoltaiczne z akumulatorami magazynującymi energię elektryczną. Obecnie takie stacje posiada ponad 60 szpitali” – poinformował szef rządu.

Przypomniał, że w ostatnim czasie placówki medyczne w 20 obwodach Ukrainy otrzymały 300 systemów magazynowania energii, „w sumie w 2024 roku placówki medyczne Ukrainy otrzymają 2000 takich systemów”.

„Zaopatrujemy także instytucje zabezpieczenia społecznego. W centrach usług społecznych dostępnych jest ponad 600 agregatów. Instytucje internatowe posiadają 780 generatorów. W centrach obsługi administracyjnej znajduje się 545 agregatów, a 109 wyposażonych jest w panele fotowoltaiczne” – podkreślił premier.

Zdaniem Szmyhala wszystko to oznacza, że ​​pomimo obecnych przerw w dostawie prądu i trudnej sytuacji obywatele Ukrainy będą mieli dostęp do usług medycznych, socjalnych i publicznych.

„Prace te należy nie tylko kontynuować, ale także przyspieszyć i rozszerzyć. Dlatego zadaniem każdego ministerstwa i ministra jest zapewnienie autonomii energetycznej wszystkim wyznaczonym

Instytucjom za które jesteście odpowiedzialni. Dotyczy to zarówno energii elektrycznej, jak i energii cieplnej” – podsumował.

Jak podawał Ukrinform, od dnia 14 maja ograniczenia w dostawie prądu zostały rozszerzone na odbiorców domowych.

22 marca najeźdźcy wznowili masowe ataki na obiekty energetyczne. W szczególności zniszczone zostały elektrociepłownie: Bursztyńska, Ładziżyńska, Żmijska, Trypilska, a także masowo wróg ostrzeliwał elektrownie wodne. Generalnie rząd szacuje utratę mocy wytwórczych na poziomie 8 GW.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-