Gabinet Ministrów przeznaczył ponad 7 miliardów na odbudowę systemu energetycznego – Szmyhal

Gabinet Ministrów przeznaczył ponad 7 miliardów na odbudowę systemu energetycznego – Szmyhal

Ukrinform
Podczas spotkania Gabinet Ministrów przeznaczył 7 miliardów 168 milionów hrywien na odbudowę ukraińskiego systemu energetycznego.

Poinformował o tym premier Denys Szmyhal – podaje Ukrinform, powołując się na Portal Rządowy.

„Środki te zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do odbudowy sieci wysokiego napięcia, a także na lepszą synchronizację systemu energetycznego Ukrainy i UE. Jesteśmy wdzięczni Grupie Banku Światowego, która przekazała dotacje na realizację tego projektu” – powiedział premier.

Według niego obecna sytuacja w systemie energetycznym Ukrainy jest jedną z najtrudniejszych, dlatego rząd wzywa do oszczędzania energii elektrycznej.

„Sytuacja w energetyce jest obecnie jedną z najtrudniejszych. Remonty sieci i wytwarzania trwają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu” – poinformował.

Według premiera w kwietniu państwo było zmuszone importować o jedną trzecią więcej energii elektrycznej niż w marcu.

Szef rządu podkreślił, że Ukrenergo stale otrzymuje pomoc od sąsiadujących państw.

„Po raz kolejny wzywam do oszczędzania energii elektrycznej, zwłaszcza wieczorem” – podkreślił Szmyhal.

Jak podaje Ukrinform, w związku z deficytem systemu energetycznego Ukrainy spowodowanym rosyjskim ostrzałem i niewystarczającym importem energii elektrycznej, PKW „Ukrenergo” zmuszona jest zwiększyć wolumen ograniczeń dla przemysłu.

Ukrenergo nawołuje przedsiębiorstwa do aktywniejszego importu energii elektrycznej.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-