Wielka Brytania wpłaci kolejne 23 mln euro na Fundusz Wsparcia Energetycznego Ukrainy

Wielka Brytania wpłaci kolejne 23 mln euro na Fundusz Wsparcia Energetycznego Ukrainy

Ukrinform
Wielka Brytania ogłosiła dodatkową składkę na rzecz Funduszu Wsparcia Energetycznego Ukrainy w wysokości 20 mln funtów (23 mln euro).

Poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Energetyki Ukrainy, podaje Ukrinform.

„Środki z kolejnej dotacji z Wielkiej Brytanii wkrótce zostaną przekazane na konto Funduszu. Zostaną one przeznaczone na zakup sprzętu do naprawy uszkodzonej infrastruktury energetycznej, wzmocnienia ochrony fizycznej i zapewnienia zasilania rezerwowego, w tym generatorów i generacji rozproszonej” – czytamy w komunikacie.

Nowy grant stanowi uzupełnienie dotychczasowych wkładów Wielkiej Brytanii, które wynoszą już 50 mln euro. Łączna wysokość składek na rzecz Funduszu sięgnęła ponad 433 mln euro.

Minister Energii Ukrainy Herman Hałuszczenko podziękował Rządowi Wielkiej Brytanii za pomoc, która jest dziś niezwykle niezbędna do przeprowadzenia napraw, odbudowy uszkodzonych obiektów i zwiększenia zdolności manewrowych przed kolejnym sezonem grzewczym.

Jak informowaliśmy, wcześniej w Kijowie odbyło się spotkanie Ministra Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii Davida Camerona z Hermanem Hałuszczenko. Podczas spotkania strony ogłosiły rozpoczęcie realizacji pierwszych 13 innowacyjnych projektów energetycznych w ramach programu InnovateUkraine. Finansowanie odpowiednich projektów w wysokości 16 mln funtów zapewni rząd Wielkiej Brytanii.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-