Grupa Naftogaz zwiększyła w pierwszym kwartale wydobycie gazu o 12%

Grupa Naftogaz zwiększyła w pierwszym kwartale wydobycie gazu o 12%

Ukrinform
W okresie styczeń-marzec 2024 r. w porównaniu do analogicznego okresu 2023 r. Grupa Naftogaz zwiększyła wydobycie gazu o 12% do 3,5 mld m3.

Jak podał Ukrinform, poinformowało o tym służby prasowe Grupy.

Należy zauważyć, że na podstawie wyników pierwszego kwartału JSC „Ukrgazvydobuvannya” przekroczyła plan i osiągnęła najwyższą produkcję w analogicznym okresie w ciągu ostatnich dwóch lat.

„W pierwszym kwartale tego roku udało nam się zwiększyć wydobycie o prawie 12% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. To efekt uruchomienia nowych odwiertów produkcyjnych, a także efektywnej współpracy ze starym funduszem” – komentuje Oleksij Czernyszow, prezes zarządu Naftohazu.

Jednocześnie plan wydobywczy został przekroczony zarówno na wschodzie Ukrainy, jak i w złożach w centrum i na zachodzie. Naftogaz podkreśla, że ​​każdy wydział Ukrgazvydobuvannya kontynuuje wydobycie gazu pomimo ryzyka ostrzału.

Służba prasowa Grupy Naftogaz podała, że ​​wydobycie gazu w pierwszym kwartale wyniosło prawie 3,5 mld m3.

Jak podawano, JSC „Ukrgazvydobuvannya” po perforacji zwiększyła dzienny przepływ gazu w starym odwiercie do 120000 metrów sześciennych. Ponadto od początku roku spółka oddała do użytku 5 odwiertów wysokodebetowych.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-