Ukraina otrzymała od łotewskiego darczyńcy ponad 325 ton sprzętu energetycznego

Ukraina otrzymała od łotewskiego darczyńcy ponad 325 ton sprzętu energetycznego

zdjęcie
Ukrinform
Ukraina otrzymała pomoc humanitarną od łotewskiego darczyńcy Łatvenergo o łącznej wadze ponad 325 ton. Ładunek zawiera transformator o mocy 250 MVA i 60 ton oleju transformatorowego do niego.

Poinformowało o tym Ministerstwo Energetyki Ukrainy – podaje Ukrinform.

„W wyniku zmasowanych rosyjskich ataków uszkodzony został sprzęt wysokiego napięcia w naszych zakładach energetycznych. Aby przywrócić system elektroenergetyczny, wykorzystujemy wszystkie możliwości, łącznie ze sprzętem używanym. Pomoc partnerów łotewskich jest niezwykle ważna, za co dziękujemy Łotwie” – zauważył Minister Energii Ukrainy Herman Hałuszczenko.

W dostarczeniu ładunku pomogła Łotewska Państwowa Straż Pożarna i Ratownicza, a koszty transportu pokryła Unia Europejska.

Jak informowaliśmy, od marca 2022 roku Ukraina otrzymała z Łotwy 25 humanitarnych ładunków sprzętu energetycznego o łącznej masie ponad 512 ton. Wśród otrzymanego sprzętu znajduje się 70 transformatorów o różnej mocy, sprzęt specjalny i inny sprzęt niezbędny do przeprowadzenia napraw.

W sumie Ukraina otrzymała 1110 przesyłek sprzętu energetycznego o łącznej masie około 15,3 tys. ton od darczyńców z 36 krajów świata.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-