Regiony frontowe mogą otrzymać „zdecentralizowane” źródła energii elektrycznej – Szmyhal

Regiony frontowe mogą otrzymać „zdecentralizowane” źródła energii elektrycznej – Szmyhal

Ukrinform
Odpowiednie ministerstwa pracują nad dostawami tzw. zdecentralizowanych źródeł energii elektrycznej do regionów pierwszej linii frontu.

Premier Denys Szmyhal ogłosił to na Facebooku – podaje Ukrinform.

Mowa tu o turbinach gazowych, elektrociepłowniach i kotłowniach modułowych.

„Decentralizacja systemu energetycznego to jeden z najskuteczniejszych sposobów zmniejszenia jego podatności na rosyjskie rakiety i drony” – zauważył premier.

Podkreślił, że trzeba zachować świadomość i odpowiedzialnie zużywać energię elektryczną, ponieważ pomimo zwiększonej ochrony obiektów energetycznych, część środków zagłady wroga wciąż dociera do celu.

Jak podał Ukrinform, podczas podróży roboczej do obwodów wołyńskiego i lwowskiego delegacja rządowa pod przewodnictwem premiera Denysa Szmyhala skontrolowała postęp budowy drugiego stopnia ochrony stacji elektroenergetycznych.

Urzędnicy byli przekonani, że część prac została już wykonana, a reszta zostanie wykonana w terminie.

Szef rządu powiedział, że Ukraina porozumiała się z partnerami międzynarodowymi w sprawie udzielenia pomocy sektorowi energetycznemu i taka pomoc już napływa.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-