Od początku roku od partnerów międzynarodowych napłynęło około 12 miliardów dolarów pomocy

Od początku roku od partnerów międzynarodowych napłynęło około 12 miliardów dolarów pomocy

Ukrinform
W sumie od początku roku Ukraina otrzymała ok. 12 mld dolarów finansowania zewnętrznego na pokrycie deficytu budżetowego.

Poinformował o tym premier Denys Szmyhal podczas posiedzenia rządu – podaje Ukrinform.

„Wczoraj Ukraina otrzymała od UE 1,5 miliarda euro w ramach nowego Instrumentu Finansowego dla Ukrainy” – przypomniał.

Szef rządu zauważył, że w ramach pakietu pomocowego państwo ukraińskie otrzyma także prawie 8 miliardów dolarów wsparcia budżetowego od USA.

„W sumie od początku roku Ukraina otrzymała już około 12 miliardów dolarów finansowania zewnętrznego na pokrycie naszego deficytu budżetowego” – poinformował premier.

Szmyhal zapewnił, że środki te pomogą Ukrainie w finansowaniu usług medycznych, wynagrodzeń lekarzy i nauczycieli oraz programów socjalnych.

„Jesteśmy wdzięczni naszym sojusznikom i partnerom za wsparcie” – podsumował szef ukraińskiego rządu.

Jak informowaliśmy, w środę prezydent USA Joe Biden podpisał umowę H.R. 815 w sprawie dodatkowego finansowania potrzeb bezpieczeństwa narodowego, które obejmuje ponad 60 miliardów dolarów na wsparcie Ukrainy.

Podczas środowego orędzia do narodu Biden powiedział, że w ciągu najbliższych kilku godzin wysłany zostanie kolejny pakiet wsparcia obronnego dla Ukrainy.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-