Rząd przedłużył do czerwca obowiązującą taryfę za energię elektryczną

Rząd przedłużył do czerwca obowiązującą taryfę za energię elektryczną

Ukrinform
Gabinet Ministrów przedłużył do 31 maja dotychczasową taryfę za energię elektryczną.

Poinformował o tym w Telegramie stały przedstawiciel rządu w Radzie Najwyższej Ukrainy – podaje Ukrinform.

„W celu zabezpieczenia socjalnego ludności przed wzrostem cen (taryf) za energię elektryczną dla odbiorców w gospodarstwach domowych w warunkach stanu wojennego na Ukrainie obowiązującą stałą cenę energii elektrycznej dla odbiorców w gospodarstwach domowych ustala się na poziomie 2,64 UAH/ kWh z VAT, która została przedłużona do 31 maja 2024 r.” – napisał poseł.

Jak informowaliśmy, do dnia 30 kwietnia 2025 roku domowi odbiorcy gazu będący klientami Naftogazu Ukrainy Gas Supply Company LLC będą płacić 7,96 UAH za metr sześcienny „błękitnego paliwa”.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-