Pomoc Wielkiej Brytanii dla Ukrainy przekroczyła już 2,5 miliarda dolarów

Pomoc Wielkiej Brytanii dla Ukrainy przekroczyła już 2,5 miliarda dolarów

Ukrinform
Podczas inwazji na pełną skalę Wielka Brytania udzieliła Ukrainie bezprecedensowej pomocy i była jednym z kluczowych darczyńców bezpośredniego wsparcia budżetowego – ponad 2,5 miliarda dolarów.

Jak podaje Ukrinform, służba prasowa Ministerstwa Finansów poinformowała o tym na Facebooku.

„Od lutego 2022 roku Wielka Brytania udziela Ukrainie bezprecedensowej kompleksowej pomocy i jest jednym z kluczowych darczyńców bezpośredniego wsparcia budżetowego – ponad 2,5 miliarda dolarów. Jestem wdzięczny za osobisty wkład [kanclerza skarbu Wielkiej Brytanii] Jeremy’ego Hunta w ustalenie priorytetów potrzeb Ukrainy na arenie międzynarodowej oraz w proces poszukiwania mechanizmów wykorzystania przejętego majątku Federacji Rosyjskiej” – powiedział minister finansów Serhij Marczenko.

Według niego dzisiejsza wizyta jest kolejnym ważnym sygnałem poparcia narodu ukraińskiego.

„Jestem przekonany, że dalsza współpraca między obydwoma krajami będzie w dalszym ciągu przyczyniać się do stabilności systemu finansowego i zrównoważonego rozwoju Ukrainy” – dodał Marczenko.

Minister finansów podkreślił wiodącą rolę Wielkiej Brytanii w zaopatrzeniu Ukrainy w nowoczesną i bardzo potrzebną broń do skutecznej walki z agresorem. Wspieranie Ukrainy to wspieranie stabilnego porządku światowego i inwestowanie we wspólne bezpieczeństwo.

Hunt zapewnił, że Wielka Brytania jest nieugięta w kwestii pomocy Ukrainie.

Jak podawał Ukrinform, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski rozmawiał z kanclerzem skarbu Wielkiej Brytanii Jeremym Huntem o możliwości rozszerzenia środków ograniczających wobec Rosji.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-