Ukraina może w tym roku liczyć na 38 miliardów dolarów pomocy zagranicznej - Narodowy Bank Ukrainy

Ukraina może w tym roku liczyć na 38 miliardów dolarów pomocy zagranicznej - Narodowy Bank Ukrainy

Ukrinform
Ukraina może w tym roku liczyć na 38 miliardów dolarów USA zagranicznego wsparcia finansowego.

Poinformował o tym na konferencji szef Narodowego Banku Ukrainy Andrij Pyszny, przekazuje korespondent Ukrinformu.

„Zgodnie z oczekiwaniami w marcu otrzymano od partnerów międzynarodowych około 9 miliardów dolarów USA, co umożliwiło zwiększenie rezerw międzynarodowych do prawie 44 miliardów dolarów  USA. Ponadto w ostatnich dniach do Ukrainy dotarły pozytywne wieści z USA o zatwierdzeniu pakietu pomocy wojskowej i finansowej. Z UE napłynęła także kolejna transza w wysokości 1,5 miliarda euro. Biorąc to pod uwagę, Ukraina może liczyć na 38 miliardów dolarów USA pomocy  zagranicznej w tym roku” – powiedział Pyszny.

Według niego jednocześnie kontynuowana jest realizacja działań wzmacniających zdolność Ukrainy do samowystarczalności. Rząd wzmacnia własną bazę zasobową i zwiększa zaangażowanie na rynku krajowym. Ze swojej strony Narodowy Bank poprawia środki kontroli waluty. Wraz z ustaleniem rytmu pomocy zagranicznej umożliwi to sfinansowanie planowanych wydatków budżetowych i utrzymanie kontrolowanej sytuacji na rynku walutowym.

Jak informowaliśmy, od rozpoczęcia inwazji na pełną skalę Ukrainie udało się już przyciągnąć ponad 83 miliardy dolarów dzięki skoordynowanej współpracy z partnerami międzynarodowymi.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-