Polscy rolnicy blokują ruch ciężarówek na dwóch punktach kontrolnych: w kolejce stoi 800 samochodów

Polscy rolnicy blokują ruch ciężarówek na dwóch punktach kontrolnych: w kolejce stoi 800 samochodów

Ukrinform
Dziś polscy rolnicy blokują ruch ciężarówek na dwóch punktach kontrolnych, przepuszczając kilka ciężarówek na godzinę lub całkowicie ograniczając ruch.

Poinformował o tym Ukrinform rzecznik ukraińskiej straży granicznej Andrij Demczenko.

Według niego blokada odbywa się na punktach kontrolnych „Jagodzin” i „Rawa-Ruska”.

„Polscy protestujący nie pozwalają ciężarówkom wjeżdżać do Polski przez Jagodzin”. Również tym przejściem, jak poprzednio, protestujący przepuszczają niewielką liczbę ciężarówek w kierunku Ukrainy, zwłaszcza w porównaniu z przepustowością tego kierunku. W ciągu ostatniej doby było ich 75. Jeszcze raz podkreślę, że jest to największy infrastrukturalny kierunek przekraczania granicy przez ciężarówki, którym jest w stanie przejechać w obie strony około 1400 ciężarówek” – powiedział rzecznik.

Wyjaśnił, że od rana 21 kwietnia polscy rolnicy częściowo zaczęli zezwalać na wjazd pojazdów towarowych do Polski przez kierunek Rawy-Ruskiej.

Od poniedziałkowego poranka w tych dwóch zablokowanych punktach na terenie Polski zebrało się łącznie około 800 ciężarówek. Samochody i autobusy wszędzie swobodnie przekraczają granicę, dla tej kategorii transportu ruch po drugiej stronie granicy nie jest ograniczony.

Kolejki utrzymywane są także na odblokowanych wcześniej kierunkach punktów kontrolnych „Krakowiec” i „Szeginie”. Odpowiednio 1000 i 700 ciężarówek. Jednakże intensywny ruch zarówno na wyjeździe z Ukrainy, jak i w drodze do niej odbywa się zgodnie z przepustowością każdego z punktów kontrolnych.

Jak informowaliśmy, dziś około godziny 4:00 na wszystkich punktach kontrolnych na granicy ukraińsko-polskiej wznowiono rejestrację przewozów towarowych, która została spowolniona z powodu awarii bazy danych polskiej służby celnej.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-