Ukraina ma trzy źródła pomocy finansowej - Prezydent

Ukraina ma trzy źródła pomocy finansowej - Prezydent

Ukrinform
Pomoc Unii Europejskiej, zobowiązania finansowe państw, które podpisały z Ukrainą dwustronne gwarancje bezpieczeństwa oraz pomoc USA, która musi zostać zatwierdzona przez Kongres, to obecnie główne źródła finansowania Ukrainy.

Poinformował o tym prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla brazylijskich mediów – podaje Ukrinform.

„Pomoc z UE liczona jest na cztery lata i wyniesie 50 miliardów euro” – powiedział Zełenski.

Dodał, że wsparcie ze strony UE jest „za małe, ale mocne”.

Jednocześnie szef państwa ukraińskiego zwróciła uwagę, że w ramach podpisanych dwustronnych umów o bezpieczeństwie z różnymi krajami świata znajduje się klauzula dotycząca pomocy finansowej dla Ukrainy.

„Nie chodzi tylko o wsparcie wojskowe, ale o aspekty humanitarne, finansowe i energetyczne” – powiedział prezydent.

Przytoczył przykład Niemiec, które w ramach podpisanego w Berlinie porozumienia będą zapewniać Ukrainie 7 miliardów euro wsparcia finansowego rocznie.

Ponadto Zełenski podkreślił, że liczy na pozytywną decyzję Izby Reprezentantów USA w sprawie przyjęcia projektu ustawy o udzielaniu Ukrainie pomocy militarnej i finansowej.

Jak informowaliśmy, spiker izby niższej amerykańskiego parlamentu Johnson przekazał projekt ustawy o wsparciu Ukrainy do rozpatrzenia przez izbę, która odbędzie się w sobotę 20 kwietnia.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-