MFW wyjaśnił swoje stanowisko w sprawie zajęcia zamrożonych rosyjskich aktywów

MFW wyjaśnił swoje stanowisko w sprawie zajęcia zamrożonych rosyjskich aktywów

Ukrinform
Międzynarodowy Fundusz Walutowy uważa, że ​​decyzję o przejęciu zamrożonych rosyjskich aktywów powinno podjąć każde państwo, które je przechowuje, ale nie powinno to mieć wpływu na stabilność międzynarodowego systemu walutowego.

Takie oświadczenie wydał w piątek w Waszyngtonie Alfred Kammer, dyrektor Departamentu Europejskiego MFW, donosi korespondent Ukrinform.

„Jeśli chodzi o zajęcie rosyjskich aktywów, w tej konkretnej sprawie uważamy, że decyzje powinny podejmować odpowiednie jurysdykcje i sądy. Z naszej strony ważne jest, aby niezależnie od tego, jakie działania zostaną podjęte, brane były pod uwagę konsekwencje dla funkcjonowania międzynarodowego systemu walutowego” – powiedział przedstawiciel Funduszu.

Kammer zauważył, że zasada ta pozostaje ważna dla MFW i na niej opiera się zarządzanie funduszem.

Jak podaje Ukrinform, kwestia zajęcia zamrożonych aktywów była jednym z kluczowych punktów spotkania premiera Denysa Szmyhala z szefową MFW Kristaliną Georgiewą w Waszyngtonie.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-