Wielka Brytania przeznaczyła 150 milionów funtów na wzmocnienie ukraińskiego sektora energetycznego

Wielka Brytania przeznaczyła 150 milionów funtów na wzmocnienie ukraińskiego sektora energetycznego

Ukrinform
Wielka Brytania przeznaczyła prawie 150 mln funtów na wzmocnienie ukraińskiego sektora energetycznego.

O tym oświadczył Stały Przedstawiciel Wielkiej Brytanii przy OBWE Neil Holland podczas posiedzenia Rady Stałej tej organizacji w czwartek w Wiedniu, przekazuje korespondent Ukrinform.

„Rosyjskie ataki po raz kolejny nie złamały ukraińskiego ducha. I Ukraina nie zostanie pozostawiona sama z tymi wyzwaniami. Wielka Brytania intensyfikuje wysiłki na rzecz wsparcia Ukrainy i przeznaczyła prawie 150 mln funtów na wzmocnienie ukraińskiego sektora energetycznego” – powiedział.

Holland podkreślił, że Wielka Brytania będzie nadal współpracować z partnerami z G7+, aby pomóc Ukrainie w odbudowie, ochronie i rozwoju jej systemu energetycznego.

„Wielka Brytania jest zaangażowana w zapewnienie Ukrainie wsparcia, jakiego potrzebuje do samoobrony i wyparcia Rosji z suwerennego terytorium Ukrainy. To jedyna droga do sprawiedliwego i trwałego pokoju” – powiedział brytyjski ambasador przy OBWE.

W swoim przemówieniu potępił także rosyjskie bombardowania ukraińskich miast i infrastruktury energetycznej, które odbywają się przy „całkowitym lekceważeniu życia ludzkiego oraz międzynarodowych norm i praw, które Rosja obiecała przestrzegać”.

Jak podawał Ukrinform, w nocy 11 kwietnia Rosja przeprowadziła zmasowany atak rakietowy na system energetyczny Ukrainy. W rezultacie całkowicie zniszczona została zlokalizowana pod Kijowem Trypolska Elektrownia cieplna.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-