Ukraina będzie potrzebować w tym roku 42 miliardów dolarów wsparcia budżetowego – MFW

Ukraina będzie potrzebować w tym roku 42 miliardów dolarów wsparcia budżetowego – MFW

Ukrinform
Ukraina potrzebuje w tym roku co najmniej 42 miliardów dolarów pomocy międzynarodowej na wsparcie budżetowe w kontekście kontynuacji wojny rozpętanej przez Federację Rosyjską.

Tę ocenę wyraziła w czwartek w Waszyngtonie Kristalina Georgiewa, dyrektor zarządzająca MFW, w odpowiedzi na pytanie korespondenta Ukrinformu.

„Na chwilę obecną potrzeby (wsparcie budżetowe dla Ukrainy – przyp. red.) szacujemy na ten rok na 42 miliardy dolarów” – powiedziała szef Funduszu.

Wyraziła pewność, że będzie to możliwe dzięki nadal silnemu wsparciu międzynarodowemu.

„Bardzo miło mi było usłyszeć wczorajsze stwierdzenia podczas okrągłego stołu w sprawie Ukrainy, że wsparcie dla Ukrainy pozostaje stabilne, jest zdecydowane” – podkreśliła Georgiewa.

Jednocześnie podkreśliła, że ​​aby rozwiązać problemy gospodarcze Ukrainy i regionu, konieczne jest przede wszystkim zatrzymanie wojny rosyjskiej.

„Przede wszystkim wojna jest tragedią, podczas której codziennie giną i są ranieni mężczyźni, kobiety i dzieci. Dlatego dla ich dobra musimy zakończyć tę wojnę” – podkreśliła dyrektor zarządzający MFW.

Ponadto Georgiewa wysoko oceniła wysiłki władz ukraińskich na rzecz stabilizacji gospodarki w ogarniętym wojną kraju.

Jak podaje Ukrinform, w tym tygodniu w Waszyngtonie odbywają się wiosenne spotkania MFW i Banku Światowego, które zgromadziły szefów rządów, odpowiednich ministerstw i banków centralnych niemal 190 krajów z całego świata. Delegację ukraińską na forum reprezentuje premier Denys Szmyhal.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-