Ukraina i Słowacja podpisały Memorandum w sprawie pogłębienia współpracy w przemyśle nuklearnym

Ukraina i Słowacja podpisały Memorandum w sprawie pogłębienia współpracy w przemyśle nuklearnym

zdjęcie
Ukrinform
Ukraina i Słowacja podpisały Memorandum w sprawie pogłębienia współpracy w przemyśle nuklearnym.

Jak podaje Ukrinform, o tym poinformowało Ministerstwo Energii.

Podczas konsultacji międzyrządowych Ukrainy i Słowacji członkowie delegacji omówili wspólne kroki w kompleksie nuklearno-przemysłowym, dywersyfikację transportu ropy i gazu ziemnego, a także synchronizację warunków i produktów rynkowych w celu zwiększenia płynności rynku gazu i energii elektrycznej . To jest podstawa wschodnioeuropejskiego hubu energetycznego.

Wiceminister energii Ukrainy Mykoła Kolisnyk i Minister Gospodarki Słowacji Denisa Sakova rozmawiali o zwiększeniu przepustowości połączeń międzypaństwowych i opracowaniu projektów będących przedmiotem wspólnego zainteresowania w celu maksymalnej synchronizacji rynków, co jest warunkiem wstępnym zwiększenia regionalnego bezpieczeństwa energetycznego.

Uczestnicy spotkania podpisali także Memorandum w sprawie pogłębienia współpracy w przemyśle nuklearnym.

Dokument przewiduje wzmocnienie współpracy w obszarze energetyki jądrowej, rozwój małych reaktorów modułowych, w szczególności wymianę doświadczeń w zakresie eksploatacji instalacji jądrowych oraz dywersyfikację paliw.

Strony uzgodniły współpracę w zakresie działalności inwestycyjnej w sektorze energetycznym i eksploatacji systemów energetycznych obu krajów, w szczególności uwzględniając doświadczenia Ukrainy w zakresie wykorzystania alternatywnego paliwa jądrowego w elektrowniach jądrowych.

Jak podawał Ukrinform, Kijów i Bratysława zgodziły się na prowadzenie negocjacji w sprawie handlu produktami rolnymi z udziałem stowarzyszeń rolniczych.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-