Ukraiński system energetyczny stracił znaczną część generacji - Hałuszczenko

Ukraiński system energetyczny stracił znaczną część generacji - Hałuszczenko

Ukrinform
W wyniku rosyjskich ataków krajowy system energetyczny stracił znaczną część produkcji energii, ale pozostaje zrównoważony i pracuje stabilnie.

Zostało to ogłoszone przez Ministra Energii Ukrainy Hermana Hałuszczenko podczas sesji Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych, informuje Ukrinform, powołując się na Ministerstwo Energii.

„Od 22 marca ostrzały na system energetyczny zdarzają się codziennie, są największe, nawet w porównaniu z latami 2022-2023. Straciliśmy znaczną ilość energii cieplnej i wodnej. Trwają także uderzenia w zakłady przesyłu energii elektrycznej. Wróg zaplanował wszystkie ostrzały, aby zniszczyć stabilną generację i przesył energii elektrycznej w kraju” – powiedział Hałuszczenko.

Mimo to – podkreślił minister – Ukrainie udało się utrzymać system w stanie roboczym, jest on zrównoważony i dziś funkcjonuje stabilnie.

Ponadto Hałuszczenko opowiedział uczestnikom Kongresu o planowanych działaniach mających na celu przywrócenie i zwiększenie mocy produkcyjnych.

„Najszybszym rozwiązaniem jest naprawa tego, co jest uszkodzone. Nasze grupy działają już w krajach, które zaoferowały wykorzystanie starego podobnego sprzętu jako dawców w celu ewentualnej naprawy aparatury” – powiedział.

Planowane jest także zwiększenie możliwości importu energii elektrycznej. Ponadto rozpoczęto realizację projektów budowy i skalowania zdolności manewrowych.

Jak informowaliśmy, w nocy 11 kwietnia Rosja przeprowadziła trzeci w ciągu ostatnich trzech tygodni zmasowany atak rakietowy na system energetyczny Ukrainy. W rezultacie doszczętnie zniszczono zlokalizowaną pod Kijowem Trypolską Elektrociepłownię, spółka straciła 100% swoich możliwości generacyjnych.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-