Ukraina zainwestowała ponad 7,3 miliarda hrywien w przedsiębiorczość poprzez dotacje

Ukraina zainwestowała ponad 7,3 miliarda hrywien w przedsiębiorczość poprzez dotacje

Ukrinform
Prawie 15 000 przedsiębiorców otrzymało dotacje na założenie lub rozwój działalności gospodarczej w ramach rządowego projektu eRobota; ogólnie od początku projektu państwo zainwestowało w przedsiębiorczość ponad 7,3 miliarda hrywien w drodze dotacji.

Jak podaje Ukrinform, o tym poinformowała służba prasowa Ministerstwa Gospodarki.

„Ponad 7,3 miliarda hrywien państwo zainwestowało w rozwój małych i średnich przedsiębiorstw w ramach programów dotacyjnych eRobota, które uruchomiliśmy latem 2022 roku. Do tej pory środki dotacyjne otrzymało prawie 15 000 przedsiębiorców we wszystkich regionach kraju. To tysiące nowych firm i istniejących przedsiębiorstw, które wzmacniają swój potencjał produkcyjny, zwiększają wolumeny i tworzą nowe miejsca pracy. Pracują i rozwijają się pomimo wojny, ciągłego zagrożenia ostrzałem, przerwami w dostawie prądu i zniszczonymi łańcuchami logistycznymi” – powiedziała Pierwszy Wicepremier Ukrainy – Minister Gospodarki Julia Swyridenko.

Łącznie od uruchomienia projektu eRobota w lipcu 2022 r.: w ramach programu „Własny biznes” – wydano 13 618 mikrograntów na kwotę 3,2 mld UAH, na rozwój przedsiębiorstw przetwórczych – wydano 635 dotacji na kwotę 3,2 mld UAH na ogrodnictwo i rozwój gospodarki szklarniowej – wydano 177 dotacji na kwotę 778 mln UAH, dla weteranów i członków ich rodzin wydano 335 dotacji na kwotę 144 mln UAH.

Jak informowaliśmy, projekt eRobota został wprowadzony przez rząd w lipcu 2022 r., aby zapewnić wsparcie dla biznesu i stymulować tworzenie nowych miejsc pracy. Zawiera kilka programów dotacyjnych. W szczególności są to programy mikrograntów na otwarcie lub rozwój własnej działalności gospodarczej, dotacje dla weteranów i ich małżonków, dotacje na tworzenie i rozwój przedsiębiorstw przetwórczych, zakładanie ogrodów i uprawę winorośli oraz uprawy szklarniowe.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-