Tempo ożywienia gospodarczego Ukrainy zwolni w tym roku do 3,2% - Bank Światowy

Tempo ożywienia gospodarczego Ukrainy zwolni w tym roku do 3,2% - Bank Światowy

Ukrinform
Według Banku Światowego perspektywy gospodarcze Ukrainy w dalszym ciągu zależą od wsparcia darczyńców i czasu trwania rosyjskiej inwazji.

Jak podaje Ukrinform, wynika to z badania gospodarczego Banku Światowego dla Europy i Azji Centralnej, którym dysponuje agencja.

„Na Ukrainie tempo ożywienia gospodarczego spowolni w tym roku do 3,2% z 4,8% w 2023 r., co odzwierciedla mniejsze zbiory i stały niedobór siły roboczej. Perspektywy gospodarcze kraju pozostają uzależnione od wsparcia darczyńców i czasu trwania rosyjskiej inwazji”, podano w raporcie.

Według najnowszych szacunków Banku Światowego i organizacji partnerskich koszt odbudowy i odbudowy Ukrainy wzrósł do 486 miliardów dolarów, czyli ponad dwukrotnie więcej niż przedwojenna gospodarka Ukrainy w 2021 roku.

Jak informowaliśmy, od początku wojny na dużą skalę do budżetu państwa Ukrainy wpłynęło około 31 miliardów dolarów z funduszy pożyczkowych i dotacyjnych uruchamianych przez Bank Światowy w szczególności poprzez mechanizmy Funduszy Powierniczych wielu darczyńców.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-