Szmyhal i ambasadorowie krajów G7 koordynowali potrzeby Ukrainy w zakresie ochrony infrastruktury krytycznej

Szmyhal i ambasadorowie krajów G7 koordynowali potrzeby Ukrainy w zakresie ochrony infrastruktury krytycznej

Ukrinform
Podczas spotkania z ambasadorami państw G7 premier Denys Szmyhal podkreślił, że priorytetową potrzebą Ukrainy jest zwiększenie liczby systemów obrony powietrznej w celu ochrony życia ludzi i infrastruktury krytycznej.

Jak podaje Ukrinform, Szmyhal ogłosił to na Facebooku.

„Ukraina potrzebuje więcej systemów obrony powietrznej. Jest to priorytetowa potrzeba ochrony życia ludzkiego i infrastruktury krytycznej. Podkreślił to podczas spotkania z ambasadorami krajów G7” – powiedział.

Według Szmyhala ostrzał Rosji nie ustaje, ataki są skierowane przeciwko infrastrukturze cywilnej i energetycznej. „Dlatego ważna jest dla nas także pomoc sprzętowa. Pracujemy także nad wzmocnieniem ochrony obiektów krytycznych i decentralizacją systemu elektroenergetycznego. Skoordynowaliśmy nasze potrzeby z ambasadorami” – dodał.

Omówiono także rozwiązania systemowe dla Charkowa.

„Podczas spotkania omawialiśmy także apel Ukrenergo do ENTSO-E o zwiększenie możliwości importu energii elektrycznej do 2,2 GW” – zauważył premier.

Szef rządu podziękował partnerom za zrozumienie bieżących problemów Ukrainy i stałą gotowość do pomocy. „Doceniamy to wsparcie” – zauważył.

Jak podaje Ukrinform, w odpowiedzi na ataki Federacji Rosyjskiej na infrastrukturę energetyczną Ukrainy Unia Europejska wysłała do kraju 157 generatorów różnego typu i kolejnych 10 dużych generatorów o mocy 1 megawata.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-