Za pośrednictwem e-systemu w I kwartale zrealizowano 13,3 tys. usług w sektorze budowlanym

Za pośrednictwem e-systemu w I kwartale zrealizowano 13,3 tys. usług w sektorze budowlanym

Ukrinform
W okresie styczeń-marzec 2024 r. za pośrednictwem Jednolitego Państwowego Systemu Elektronicznego w Sektorze Budowlanym (EDESSB) na portalu Diya wykonano 13 300 usług.

Poinformowało o tym na Facebooku biuro prasowe Ministerstwa Rozwoju Społeczności, Terytoriów i Infrastruktury, podaje Ukrinform.

„W pierwszym kwartale 2024 roku do EDESSB dołączyło ponad 7600 użytkowników. Tym samym w pierwszych trzech miesiącach 2024 r. w formie elektronicznej zrealizowano ponad 13 300 usług, podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku było to 8500” – czytamy w komunikacie.

Ponadto w okresie styczeń-marzec w systemie zarejestrowano 180,4 tys. informacji inwentaryzacyjnych (160,3 tys. w analogicznym okresie 2023 r.), 33,84 tys. dokumentów pozwoleń (wobec 26,9 tys.), 6,8 tys. dokumentacji projektowej (wobec 5,2 tys.) itp. .

Za pośrednictwem EDESSB wydano także 4900 warunków i ograniczeń urbanistycznych (3300 w pierwszym kwartale 2023 r.).

Jak podkreśla ministerstwo, dziś każdy etap budowy odbywa się za pośrednictwem systemu elektronicznego. Dzięki temu możliwe jest monitorowanie wszystkich procesów w czasie rzeczywistym, każdy krok jest rejestrowany, a wszelkie próby oszustw są natychmiast wyświetlane w systemie.

Obecnie z EDESSB korzystają architekci, projektanci, pracownicy organów nadzoru architektonicznego i budowlanego oraz inni przedstawiciele branży budowlanej. Ponadto dane znajdujące się na portalu są dostępne dla innych użytkowników, co pozwala na większą kontrolę ze strony społeczeństwa.

Jak podawał Ukrinform, cyfryzacja budownictwa ma potężny efekt antykorupcyjny, bo państwo w ciągu trzech lat zaoszczędziło już 11,2 miliarda hrywien, eliminując czynnik ludzki, a rzeczywisty antykorupcyjny efekt cyfryzacji budownictwa to 1,5 miliarda hrywien na rok.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-