W marcu Ukraina wyeksportowała towary o wartości 3,2 miliarda dolarów

W marcu Ukraina wyeksportowała towary o wartości 3,2 miliarda dolarów

Ukrinform
W marcu 2024 roku Ukraina wyeksportowała towary o wartości 3,2 mld dolarów, a łączny wolumen wyeksportowanych produktów krajowej produkcji wyniósł 11,8 mln ton.

Jak podaje Ukrinform, o tym poinformowała służba prasowa Ministerstwa Gospodarki.

„W pierwszym kwartale 2024 roku ukraiński eksport utrzymywał się na stosunkowo stabilnym poziomie, zbliżając się do poziomu ze stycznia 2022 roku – miesiąca poprzedzającego inwazję na dużą skalę. W ujęciu fizycznym jest to około 12 milionów ton, w ujęciu pieniężnym ponad 3 miliardy dolarów miesięcznie. Wcześniej w marcu wyeksportowano 11,8 mln ton towarów za 3,2 mld dolarów” – powiedziała Julia Swyridenko, pierwszy wicepremier i minister gospodarki Ukrainy.

Jak informowaliśmy, 1 marca w Londynie podczas wizyty ukraińskiej delegacji w Wielkiej Brytanii ogłoszono rozszerzenie programu niedrogich ubezpieczeń statków UNITY, który jest realizowany przez Marsha McLennana i Lloyd's of London wspólnie z rządem Ukrainy. W ramach programu będzie można ubezpieczyć nie tylko transport morski zbóż i innych ważnych produktów spożywczych, ale także statki przewożące wszelkie ładunki niemilitarne, w tym transport kontenerowy.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-