Ze specjalnego konta NBU na potrzeby obronne przekazano prawie 34,5 miliarda hrywien

Ze specjalnego konta NBU na potrzeby obronne przekazano prawie 34,5 miliarda hrywien

Ukrinform
Od początku wojny ze specjalnego rachunku otwartego przez Narodowy Bank Ukrainy na potrzeby obronne przekazano prawie 34,5 miliarda hrywien.

Jak podaje Ukrinform, poinformowała o tym służba prasowa NBU.

„Ogółem od początku wojny Narodowy Bank przelał ze specjalnego rachunku na potrzeby obronne w marcu 2024 roku prawie 34,5 mld hrywien, czyli ponad 358,1 mln hrywien” – czytamy w komunikacie.

Na dzień 1 kwietnia 2024 r. saldo środków na rachunku specjalnym, który Narodowy Bank otworzył 24 lutego 2022 r. w celu wsparcia sił obronnych, wynosi prawie 1,5 miliarda hrywien. W zeszłym miesiącu na specjalne konto wpłynęło ponad 182 mln hrywien. W sumie od początku wojny na konto specjalne wpłynęło równowartość prawie 35,8 miliarda hrywien.

Fundusze przekazali zarówno obywatele i przedsiębiorstwa Ukrainy, jak i społeczność międzynarodowa (w szczególności z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Finlandii, Polski, Szwajcarii, Norwegii, Australii, Francji, Kanady, Bułgarii, Hongkongu i wielu innych krajów świata). Z zagranicy w walutach obcych (dolary amerykańskie, euro, funty, dolary kanadyjskie, juany chińskie, jeny, franki szwajcarskie, złote, dolary australijskie) otrzymano równowartość prawie 15,9 miliarda hrywien.

Jak informowaliśmy, Narodowy Bank Ukrainy zmienił numery rachunków do przekazywania środków w dolarach amerykańskich na wsparcie Sił Zbrojnych Ukrainy i pomoc humanitarną.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-