Blokada granic: Hetmancew wyjaśnił „sumę” deficytu budżetowego za marzec

Blokada granic: Hetmancew wyjaśnił „sumę” deficytu budżetowego za marzec

Ukrinform
Z powodu blokady granicy państwowej do budżetu państwa w marcu nie trafiło 6,3 mld hrywien.

O sprawie poinformował w Telegramie przewodniczący Komisji Najwyższej ds. finansów, polityki podatkowej i celnej Rady Najwyższej – podaje Ukrinform.

„W ostatnim dniu marca poznaliśmy wyniki wpływów do budżetu na marzec 2024 r. z wpłat celnych. Wskaźnik orientacyjny Ministerstwa Finansów na poziomie 49,662 mld UAH został w całości zrealizowany o 49,708 mld UAH. Wykonanie 100%. Pomimo zablokowania granicy państwowej, w wyniku tego nie dotarło do budżetu 6,3 mld hrywien” – powiedział.

Jak informowaliśmy, 20 marca Hetmancew poinformował, że w związku z blokadą granicy do budżetu nie trafi w marcu do 6,5 mld hrywien.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-