Szmyhal powiedział, na co zostanie przeznaczone 1,5 miliarda dolarów z Banku Światowego

Szmyhal powiedział, na co zostanie przeznaczone 1,5 miliarda dolarów z Banku Światowego

Ukrinform
29 marca na konta Ukrainy wpłynęło 1,5 miliarda dolarów z Banku Światowego. Środki zostaną przeznaczone na cele społeczne, humanitarne i naprawcze.

Poinformował o tym premier Ukrainy Denys Szmyhal podczas posiedzenia rządu, przekazuje Ukrinform.

„Dziś na konta Ukrainy wpłynęło 1,5 miliarda dolarów z Banku Światowego. To środki wspierające politykę rozwojową (DPL), którą będziemy ukierunkowywać na cele społeczne, humanitarne i ożywienie gospodarcze” – podkreślił Szmyhal.

Premier wyraził wdzięczność Bankowi Światowemu, Japonii, Wielkiej Brytanii, UE, Kanadzie, MFW i wszystkim partnerom, którzy wspierają Ukrainę.

„To niezwykle ważne środki, które w ogromnym stopniu pomagają naszemu rządowi w finansowaniu wszystkich kluczowych wydatków budżetowych” – podkreślił.

Jednocześnie Shmyhal podkreślił, że współpraca z partnerami międzynarodowymi jest kontynuowana.

„Współpraca z partnerami międzynarodowymi pozostaje jednym z głównych zadań naszego rządu. W marcu tego roku Ukraina otrzyma od naszych sojuszników rekordowe środki budżetowe na całą wojnę i całą historię niepodległości” – poinformował.

Premier zauważył, że jest to ponad 9 miliardów dolarów.

Wśród nich 4,5 miliarda euro zostanie przekazane z Unii Europejskiej w ramach Instrumentu na rzecz Ukrainy, 1,5 miliarda dolarów z Kanady, 880 milionów dolarów z MFW, 230 milionów dolarów z Japonii.

Jak podawał Ukrinform, wcześniej, Ukraina otrzymała 4,5 mld euro w ramach finansowania przejściowego przewidzianego w ramach Instrumentu na rzecz Ukrainy.

Dnia 26 marca Ukraina otrzymała od Międzynarodowego Funduszu Walutowego 880 mln dolarów w ramach programu rozszerzonego finansowania EFR.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-