Popyt na pojazdy elektryczne na Ukrainie znacząco rośnie – Ukravtoprom

Popyt na pojazdy elektryczne na Ukrainie znacząco rośnie – Ukravtoprom

Ukrinform
W styczniu 2024 roku Ukraińcy zakupili ponad 3500 samochodów zasilanych akumulatorowo, wobec 1300 egzemplarzy w styczniu ubiegłego roku i 663 sztuk w styczniu 2022 roku.

O takim fakcie poinformowało w Telegramie Stowarzyszenie Producentów Samochodów Ukrainy (Ukravtoprom) – podaje Ukrinform.

Zdaniem stowarzyszenia wzrósł także udział nowych samochodów elektrycznych w ogólnej liczbie rejestracji samochodów – do 24% wobec 23% w roku ubiegłym.

Główną liczbę zarejestrowanych samochodów elektrycznych stanowiły samochody osobowe – 3490 sztuk, z czego 840 było nowych, a 2650 były to auta używane.

Spośród 54 komercyjnych pojazdów elektrycznych tylko 4 były zakupione jako nowe.

Liderami nowych samochodów elektrycznych są Volkswagen iD.4 (286 szt.), BYD Song Plus (83 szt.), Honda eNS1 (80 szt.), Toyota bZ4X (56 szt.) i Nissan Ariya (50 szt.).

Nissan Leaf (355 szt.), Tesla Model 3 (309 szt.), Tesla Model Y (242 szt.), Volkswagen e-Golf (178 szt.), Volkswagen iD.4 (169 egzemplarzy) znalazły się w pierwszej piątce używanych samochodów elektrycznych zarejestrowanych po raz pierwszy na Ukrainie w styczniu bieżącego roku.

Jak podawaliśmy, w 2023 roku Ukraińcy kupili 37,6 tys. samochodów elektrycznych, czyli 2,8 razy więcej niż w 2022 roku.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-