Ukraińskim korytarzem morskim wyeksportowano już ponad 22 mln ton towarów

Ukraińskim korytarzem morskim wyeksportowano już ponad 22 mln ton towarów

Ukrinform
W ciągu sześciu miesięcy funkcjonowania tymczasowego korytarza morskiego Ukraina przetransportowała na eksport ponad 22 mln ton ładunków.

Poinformował o tym na Facebooku wicepremier ds. odbudowy – minister rozwoju wspólnotowego, terytoriów i infrastruktury Oleksandr Kubrakow, przekazuje Ukrinform.

„Od początku funkcjonowania tymczasowego korytarza przez Morze Czarne, który na świecie nazywany jest Ukraińskim korytarzem, wyeksportowano ponad 22 miliony ton towarów różnej nomenklatury. Od sierpnia skorzystało z niego ponad 700 statków” – czytamy w komunikacie.

Według Kubrakowa modernizacja zarówno samych portów, jak i towarzyszącej im infrastruktury – sieci dróg i kolei – wraz z odpowiednim elementem bezpieczeństwa, pozwoli zwiększyć te wolumeny co najmniej o jedną czwartą.

Wicepremier poinformował także, że dziś wieczorem porty Wielkiej Odessy, z których odbywa się przeładunek określoną trasą, zostały po raz kolejny zaatakowane przez rosyjskie drony. W wyniku ataku uszkodzona została infrastruktura przeładunkowa, a zboże uległo zniszczeniu.

W sumie od 18 lipca (ostatni dzień funkcjonowania „korytarza zbożowego”) w wyniku rosyjskich ataków na porty morskie Ukrainy uszkodzonych zostało prawie 200 obiektów infrastruktury portowej, a ponad 26 cywilów zostało rannych.

Jak informowaliśmy, Ukraina wysłała korytarzem morskim masowiec z humanitarną pszenicą do Nigerii – pierwszy statek w 2024 roku wyczarterowany przez Światowy Program Żywnościowy ONZ w ramach programu Grain From Ukraine.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-