Firma Baykar na Ukrainie będzie w stanie produkować 120 dronów rocznie – dyrektor generalny

Firma Baykar na Ukrainie będzie w stanie produkować 120 dronów rocznie – dyrektor generalny

Ukrinform
Budowa fabryki Baykar na Ukrainie zakończy się w ciągu 12 miesięcy, po czym rozpocznie się etap wewnętrznego wyposażenia technicznego.

O tym oświadczył dyrektor generalny Baykaru Halyuk Bayraktar – podaje Ukrinform, powołując się na Reuters.

„Nasz zakład jest w budowie... na zakończenie budowy potrzebujemy około 12 miesięcy, po czym przejdziemy do wewnętrznego wyposażenia technicznego, wyposażenia i struktury organizacyjnej” – powiedział dyrektor generalny Baykar, Haliuk Bayraktar.

Zaznaczył, że moce produkcyjne będą wynosić około 120 sztuk rocznie, jednak nadal nie jest jasne, czy produkcja w ukraińskiej fabryce skupi się na modelach dronów Bayraktar TB2 czy TB3.

„Zakład na Ukrainie jest duży, planujemy zatrudnić około 500 osób” – powiedział dyrektor generalny.

Zapytany, czy związane z wojną kwestie bezpieczeństwa mogą budzić obawy w projekcie budowy elektrowni, Haliuk Bayraktar powiedział, że plany „postępują w pełni” i „nic” nie jest w stanie ich powstrzymać.

Ponadto potwierdził, że firma planuje rozpocząć produkcję w Arabii Saudyjskiej w ciągu najbliższych dwóch lat. Produkcja dronów Akıncı w Turcji również ma się podwoić z 36 jednostek w 2023 r., podczas gdy produkcja TB2 pozostanie niezmieniona i wyniesie 230 jednostek.

Jak podawał Ukrinform, turecka firma Baykar inwestuje 100 mln dolarów w trzy projekty na Ukrainie, w szczególności w budowę fabryki do produkcji dronów.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-