Zełenski i Szmyhal koordynowali prace z partnerami w sprawie konfiskaty rosyjskiego majątku

Zełenski i Szmyhal koordynowali prace z partnerami w sprawie konfiskaty rosyjskiego majątku

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski koordynował z premierem Denysem Szmyhalem prace z partnerami Ukrainy w sprawie konfiskaty rosyjskiego mienia.

Jak podaje Ukrinform, szef państwa poinformowała o tym w wieczornym komunikacie wideo.

„Dziś odbyłem spotkanie z szefem rządu Denysem Szmyhalem. Podczas podróży do Kropywnyckiego i tamtejszego spotkania regionalnego zleciłem premierowi szybkie wypracowanie kluczowych kwestii w regionie. Odnośnie stabilności dostaw wody, funkcjonowania kopalń uranu i ochrony socjalnej pracowników” – powiedział.

Ponadto Prezydent polecił rozwiązać kwestie bezpieczeństwa, w szczególności możliwość zakupu przez władze regionalne i lokalne urządzeń REB w celu obrony infrastruktury na własny koszt.

Poinformował także, że wspólnie z premierem koordynowali prace z partnerami w sprawie konfiskaty rosyjskiego mienia.

„Kontynuujemy komunikację na wszystkich poziomach – oficjalnym, eksperckim i publicznym, aby przyspieszyć podjęcie wszystkich niezbędnych decyzji” – podkreślił Zełenski.

Według niego najlepszą reakcją na każdy przejaw rosyjskiego szaleństwa i terroru, niezależnie od tego, jakie są, są straty dla państwa terrorystycznego. „Ich straty są bolesne i namacalne. Im większe straty poniesie sprawca wojny, tym szybciej będziemy mogli przywrócić pokój. Tylko sprawiedliwy pokój i niezawodne bezpieczeństwo” – podkreślił Prezydent.

Jak informowaliśmy, w wyniku sankcji zamrożono prawie połowę rosyjskich rezerw walutowych, które są ulokowane w krajach wspierających Ukrainę. W szczególności po 24 lutego 2022 r. w USA, Unii Europejskiej, Kanadzie i innych krajach zostało zablokowanych około 300 miliardów dolarów suwerennych aktywów kraju agresora.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-