Wielka Brytania będzie kontynuowała bezcłowy handel z Ukrainą do 2029 roku

Wielka Brytania będzie kontynuowała bezcłowy handel z Ukrainą do 2029 roku

Ukrinform
Rząd brytyjski będzie kontynuował bezcłowy handel z Ukrainą do 2029 roku.

Jak podaje Ukrinform, wynika to z komunikatu prasowego brytyjskiego rządu.

„Wielka Brytania będzie nadal robić wszystko, co w jej mocy, aby wspierać Ukrainę w walce z inwazją Putina tak długo, jak będzie to konieczne” – powiedział brytyjski podsekretarz ds. polityki handlowej Greg Hands.

Zaznacza się, że większość handlu między Wielką Brytanią a Ukrainą pozostanie bezcłowa co najmniej do 2029 roku.

Zobowiązanie to stanowi część wysiłków Wielkiej Brytanii mających na celu wsparcie Ukrainy po inwazji rosyjskiej na pełną skalę, która przerwała łańcuchy dostaw i szlaki transportowe, wpływając na eksport towarów z Ukrainy.

Wielka Brytania była pierwszym krajem, który dwa lata temu zniósł cła na  handel z Ukrainą.

Dzisiejsza wiadomość oznacza, że ​​Wielka Brytania będzie w dalszym ciągu zapewniać ukraińskim przedsiębiorstwom i eksporterom niezbędne wsparcie gospodarcze.

Dzisiaj podczas ceremonii online Hands oficjalnie podpisze porozumienie w sprawie kontynuacji działań liberalizacyjnych z wicepremier – ministrem rozwoju gospodarczego i handlu Julią Swyridenko.

W maju 2022 r. Wielka Brytania zniosła wszystkie cła w ramach umowy o wolnym handlu między Wielką Brytanią a Ukrainą do marca 2024 r. Po tym precedensie podjęto podobne inicjatywy ze strony UE i innych partnerów.

Jak podaje Ukrinform, Ambasador Unii Europejskiej na Ukrainie Katarina Maternowa stwierdziła, że ​​kontynuacja reżimu liberalizacji handlu między Unią Europejską a Ukrainą polega na ograniczeniach ilościowych na trzy pozycje produktów rolnych, a nie na ich zakazie.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-