Ukraina pracuje nad przedłużeniem ekonomicznego ruchu bezwizowego  z UE – Szmyhal

Ukraina pracuje nad przedłużeniem ekonomicznego ruchu bezwizowego z UE – Szmyhal

Ukrinform
Ukraina pracuje nad przedłużeniem „zniesienia wiz gospodarczych” z UE, co umożliwi ukraińskim przedsiębiorstwom sprzedaż towarów do Unii Europejskiej bez kontyngentów i opłat celnych.

Poinformował o tym premier Ukrainy Denys Szmyhal w Telegramie, podaje Ukrinform.

„Ukraina pracuje nad przedłużeniem ruchu bezwizowego ekonomicznego z UE. Dzięki temu ukraińskie przedsiębiorstwa będą mogły w dalszym ciągu sprzedawać swoje towary do Unii Europejskiej bez żadnych kontyngentów i opłat celnych ” – poinformował premier.

Szmyhal podkreślił, że Ukraina oczekuje konstruktywnego stanowiska w tej sprawie od swoich europejskich sąsiadów.

Jednocześnie szef rządu zaznaczył, że omówi tę kwestię z premierem Polski Donaldem Tuskiem podczas planowanej w tym miesiącu wizyty polskiego premiera na Ukrainie.

„Zawieszenie przez Polskę blokady granicznej pokazuje, że potrafimy znaleźć wspólny język we wszystkich sprawach ważnych dla naszych krajów. Kiedy na pierwszym miejscu nie stawiamy celowości politycznej i populizmu, ale podejście czysto pragmatyczne” – podkreślił.

Jak podawał Ukrinform, 14 grudnia Rada Europejska zatwierdziła decyzję o rozpoczęciu negocjacji z Ukrainą i Mołdawią w sprawie członkostwa w UE.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-